Bir Mucize ile Görüyor...


Çocukken geçirdiği kaza sonucu bir gözü kör olan fabrika işçisi Mehmet Mutlu’nun havalı tabancadan fırlayan çiviyle görme yeteneğini yitiren diğer gözü operasyonla az da olsa görmeye başladı.

Çocukken sapan taşı gelen sol gözü kör olan Mehmet Mutlu’nun palet tamiratı yaparken havalı tabancadan fırlayan 3 santimetrelik paslı çivinin saplanmasıyla sağ gözü de görme yeteneğini kaybetti. Multu gittiği hastanede “Bu göz kurtarılamaz” denince ameliyat olmaktan vazgeçti.

Ancak Mehmet Mutlu, ailesinin ve patronunun araştırmasıyla ulaştığı başka bir göz doktorunun “kurtarılabilir” demesi üzerine operasyona ikna oldu. “Mucize” gibi gerçekleşen ameliyat sonrasında gözü yüzde 10-15 oranında görmeye başlayan Mutlu, şimdi diğer gözünün de ışığa kavuşmasını ümit ediyor.

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Mehmet Söyler, gördüğü en büyük göz yaralanmalarından biri olduğunu söyledi. Gözün içine silikon yerleştirdiklerini, aldıklarında görme yetisinin yüzde 20-25, belki biraz daha fazla umut ettiklerini söyledi. Çünkü görme merkezinde herhangi bir hasar olmadığını söyledi.


Arama
Basında Batıgöz

Bize Ulaşın :


 

Hemen Randevu Alın

Detaylı Tıbbi Teşhis ve Tedavi Yöntemleri İçin...