Batıgöz Blog

Katarakt Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir
Katarakt halk dilinde “perde” olarak bilinir. Gözdeki doğal merceğin saydamlığını kaybetmesidir. Göz içindeki saydam merceğin görevi, ışığı kırarak retina (gö...
Yaşa Bağlı "Makula Dejenerasyonu"
Yaşa bağlı makula dejenerasyonu ya da daha yaygın bilinen adıyla “sarı nokta hastalığı” özellikle ileri yaşlarda sıkça karşılaşılan görme azlığı nedenlerindendir.
kırma kusurları
Kişilerin günlük yaşamlarında net görme yetisi sosyal ve profesyonel anlamda büyük öneme sahiptir. Göz organının net görüntü oluşturma görevini üstlenen mercek sisteminin sağlıklı çalışmaması durumunda kırma kusurları meydana gelir.
Astigmatlı (Torik) Göz İçi Lensleri
Astigmat, miyop veya hipermetrop gibi bir kırma kusurudur. Astigmatlı bir gözde hem uzak hem yakın görme bozulduğu için bulanık bir görüntü ortaya çıkar.
gözde siyah noktalar
Gözde siyah noktalar görme şikâyeti daha çok yaşı ilerlemiş kişilerden gelir. Bu göz hastalığı zamanla artar ve kişiyi rahatsız edecek duruma kadar gelebilir.
Presbiyopi ve Tedavisi
Presbiyopi merceğin, uyum aracılığıyla gözün odağını değiştirme yeteneğini kaybetmesidir ki bu süreçte göz kasları, merceğin şeklini değiştirirler. Presbiyopi, kırklı yaşların ilk yıllarında başlar ve sonuçta herkes etkilenir.
retina dekolmanı
Retina, gözün içini kaplayan vitreus jeli ile temas halindedir. Sağlıklı bir gözde vitreus jeli homojendir, sıkıdır, retinayı destekler ve retinayı alttaki koroid ve sklera gibi gözün dış kat dokularına doğru iter. Vitreus jelinin bu viskoz kıvamı, homojen yapısı bazı özel durumlarda bozulabilir.
Şeker hastalığının oluşturduğu kandaki yüksek şeker seviyesi, tüm vücuttaki atardamar, toplardamar ve kapiller denilen çok ince damarlara zarar verir.
LASIK
Tedavi 15 dk gibi kısa sürelerde tamamlanabilmekte  ve lazerin uygulanma süresi ise sadece 15-25 saniyedir.  
şaşılık tedavisi
Şaşılık tedavisi birden fazla yöntem ile gerçekleşebilir. Bu rahatsızlıktan kurtulmak gelişen günümüz teknolojisi ile artık daha kolay mümkün olabilmektedir. BatıGöz Sağlık Grubu olarak bütün şubelerimizde şaşılık tedavisini gerçekleştirmekteyiz.