Dermatoloji S.S.S

Dermatoloji S.S.S

Kişinin talebine göre sadece estetik amaçlı olabileceği gibi (kırışıklık artışı ,alında ve kaş arasında oluşan sert çizgiler ,kaz ayakları , dudak çevresinde oluşan çizgiler ve mimik bozuklukları gibi) farklı tedavilerde de uygulanır .Aşırı terleme ,migren ağrıları ,kas spazmlarının giderilmesi ve felçli hastalarda kullanılabilir .

Düzenli cilt bakımı ,en büyük insan organımız olan cildimizi sağlıklı ve zinde tutmak için çok önemlidir . Derimizde herhangi bir sıkıntıyla karşılaştığımızda önce tıbbi tedavi yoluna gidilir daha sonra gelişen duruma göre komedon temizliği ,peeling ,nem dengesi uygulanır .Sorunsuz ciltlerde bile ayda bir kez cilt bakımı (travmatize etmeden ) önerilir

Nevüs yani benler vücudumuzun herhangi bir yerinde ,oval ya da yuvarlak şekilli, sıklıkla kahverengi olarak görülen, iyi huylu oluşumlardır ancak zamanla cilt kanserine dönüşebilirler bu yüzden nevüsün cinsine , lokalizasyonuna göre takip değerlendirilir . 6 ayda bir ile yılda bir arasında nevüs takibi önerilir .

En yaygın görülen kanser türlerinden biridir.Deri bütünlüğünün bozulması , şekil bozukluğu ,renk değişikliği ,çevreye yayılımı, kırmızılık ve şişlik, geçmeyen kaşıntı ve ağrı ,lezyonların iyileşmeme ve kapanmama durumu cilt kanserine hazırlık işaretidir .İyi bir gözlem, dermoscopi ve biyopsi erken deri kanseri teşhisinde önemlidir.

Dermatolojide lezyonların tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili, pratik, uygulanması kolay, genellikle anesteziye ihtiyaç göstermeyen ekonomik bir yöntemdir. Kriyoterapi; sıvı azot kullanarak, vücuttaki hasarlı hücrelerin onarılmasını amaçlayan bir tedavi biçimidir. İyi huylu hücre büyümeleri, sinir sıkışması, siğiller, cilt kanseri, prostat kanseri gibi birçok problemin tedavisinde kullanılabilir. Jinekoloji alanında ise genital siğillerin ve rahim ağzı yaralarının yok edilmesinde etkin bir tedavi yöntemidir.