Excimer Laser Tedavisi

Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi gözde kırma kusurlarının tedavisinde uygulanan cerrahi yöntemidir.

Görme bozukluğunun derecesine göre, bilgisayar aracılığıyla programlanan Excimer Laser ışını ile gözün üzerindeki saydam kornea tabakasının yeniden şekillendirilerek doğru odaklama ve net görme sağlanır. Bu işlemlerin tamamına göz lazer ameliyatı denir

ExcimerLaser ile tedavi yöntemleri nelerdir?

Yüzeysel Tedavi (No Touch Laser - PRK-LASEK)

PRK tekniğinde gözün en ön saydam tabakası olan kornea epiteli alındıktan sonra lazer uygulanır. Epitel dokusu kendi kendine 3 günde iyileşir. LASEK tekniğinde gözün en ön saydam tabakası olan kornea epiteli seyreltilmiş alkol ile yumuşatılarak kaldırılmakta ve altta kalan kısma lazer uygulanmaktadır. Ardından epitel tekrar eski pozisyonuna yerleştirilmektedir. İyileşme 3 günde gerçekleşir.

LASIK

Mekanik bir bıçak vasıtasıyla kornea dokusundan bir kapakçık kaldırılıp, kapakçığın altındaki dokuya Excimer Lazer ışınları uygulanarak görme kusurunun düzeltilmesi yöntemidir.

Femto LASIK

Femtosaniye lazer teknolojisi ve kişiye özel ExcimerLaser 'in birlikte kullanımıyla gerçekleştirilen Femto Lasik Excimer Laser, refraktif cerrahide miyop, hipermetrop, astigmat gibi görme kusurlarının giderilmesi için uygulanmaktadır.

Halk arasında iLASİK olarak bilinen Femto LASIK;  LASIK lazer ile yapılan tedaviler içinde yoğunlukla kullanılan bir yöntemdir.  
Femto LASIK Excimer Laser tedavisinin detayları için lütfen tıklayınız.

WAVEFRONT (Kişiye özel tedavi)

Wavefront analizi yardımıyla, gözün bütününe ait kırma kusurları haricindeki diğer kusurları da giderilebildiği için bu tedavi ile daha kaliteli bir görme elde edilir. Wavefront tıpkı kişinin parmak izi gibi, kendine özgü kornea haritası üzerinden çalışan, kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Bu sayede karanlıkta görüş kalitesi diğer standart lazer yöntemlerine göre daha üst seviyelere çıkmaktadır. Her gözün, karakteristik yapısı birbirinden farklı olduğu için bu tedavinin diğerlerinden farkı, kişinin kendisine özel bir tedavi olmasıdır.

İLERİ GÖZ TAKİP SİSTEMİ

LASIK tedavisi sırasında kullanılan cihazın Eye Tracker (göz takip) sistemi sayesinde hastaların gözlerinde tüm yatay ve dikey hareketler izlenebilmektedir.

Statik Torsiyon (dönme) kontrolü sayesinde, hastanın dikey (otururken) ve yatay (sırtüstü yatarken) pozisyondaki en küçük göz hareketleri arasındaki farklılıklar dahi otomatik olarak düzeltilmektedir.

Dinamik Torsiyon kontrolünde ise gözün tüm dönme hareketleri takip edilerek gerekli düzeltme otomatik olarak yapılır.

Kimler ExcimerLaser tedavisi olabilir?

18 yaşın üzerinde olup gözlük ve/veya kontakt lens kullananlar.

Gözlerinde keratokonus, göz tansiyonu gibi göz hastalıkları bulunmayanlar.

İleri Diabet ve romatizma gibi sistemik hastalıkları bulunmayanlar.

Göz kusuru en az bir yıldır değişmeyenler.

Hamile ve emzirme döneminde olmayanlar.

Lazer Tedavisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sert kontakt lens kullanan hastalarımızın 3 hafta, yumuşak kontakt lens kullananların ise 1 hafta önceden lens kullanımını bırakmış olması önerilmektedir.

Geleceğiniz için adım atın

 

E-mail: infolaser@batigoz.com