Göz Hastalıkları

astigmat nedir
Göze gelen ışınların tek bir noktada odaklanamaması olarak açıklanabilen astigmatizma, çoğunlukla korneadaki şekil bozukluğundan ileri gelmektedir. Kornea gözün en önündeki saydam tabakadır.
vitrektomi
Vitreus, göz küresinin iç kısmını dolduran, jel kıvamında şeffaf bir dokudur. Göz hacminin yaklaşık üçte ikisini kaplar ve gözün anatomik şeklinin oluşmasına katkıda bulunur.
Vitreolizis
Zaman içinde veya aniden gözünüzün önünde görünmeye başlayan ufak koyu renk cisimcikler olarak ortaya çıkan; “Göz uçuşması” olarak da tanımlanan “Dejeneratif Vitreus” göz rahatsızlığı, lens ile retina arasında bulunan ve genç yaşlarda tamamen saydam olan vitreus sıvısının, göz yaş aldıkça bozularak şeklini ve sıvılaşma formunu kaybetmesi netic
Presbyond
PRESBYOND Lazerle Uyum Alanı tedavisinden Miyop, Hipermetrop, Astigmatlı ve hatta sadece yakın gözlük ihtiyacı olan presbiyopik hastalar gibi geniş bir hasta yelpazesi faydalanabilmektedir.
Akıllı Mercekler Akıllı mıdır
Katarakt, göz içindeki doğal lensimizin saydamlığını yitirmesidir. Doğal lensimiz dışarıdan gelen ışıkların göz arkasına yani görme noktasına odaklanmasına yardımcı olur.
Sarı Nokta
Sarı Nokta (Makula), retinanın belli bir bölgesinin adıdır ve bu bölgede görülen bozukluklara sarı nokta hastalığı adı verilmektedir.
retina yırtılması
Bu kişilerin retinalarında incelme ve bozulma alanlarının fazlaca bulunması, retina yırtılması görülme olasılığını arttırmaktadır.
Smile Lazer Nedir
Görme bozukluklarında 1990’lı yıllardan beri kullanılan, 2000’li yıllardan sonra ise bıçaksız olarak gerçekleştirilen lazer teknolojisi yönteminde gelinen son nokta olan ReLEx SMILE, Batıgöz tecrübesi ve kalitesiyle uygulanmaktadır.
Relex Smile Lazer
ReLEx SMILE ; Günümüzde 3. nesil lazer tedavisi olarak da tanımlanan ReLEx SMILE, miyopide (-10 numaraya kadar) ve astigmatta (-5 numaraya kadar)  cerrahi işlem gerektirmeden ( bıçaksız) , ağrısız, kapalı sistemle ( doku kaldırmadan) uygulanana bir yöntemdir.
Excimer Laser Tedavisi
Excimer Laser, tüm dünyada 30 yıla yakın bir zamandır Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi gözde kırma kusurlarının tedavisinde kullanılmaktadır.