Göz Hastalıkları

astigmat nedir
Göze gelen ışınların tek bir noktada odaklanamaması olarak açıklanabilen astigmatizma, çoğunlukla korneadaki şekil bozukluğundan ileri gelmektedir. Kornea gözün en önündeki saydam tabakadır.
vitrektomi
Vitreus, göz küresinin iç kısmını dolduran, jel kıvamında şeffaf bir dokudur. Göz hacminin yaklaşık üçte ikisini kaplar ve gözün anatomik şeklinin oluşmasına katkıda bulunur.
kırma kusurları
Kişilerin günlük yaşamlarında net görme yetisi sosyal ve profesyonel anlamda büyük öneme sahiptir. Göz organının net görüntü oluşturma görevini üstlenen mercek sisteminin sağlıklı çalışmaması durumunda kırma kusurları meydana gelir.
gözdeki uçuşmalar
Zaman içinde veya aniden gözünüzün önünde görünmeye başlayan ufak koyu renk cisimcikler olarakak ortaya çıkan; “Göz uçuşması” olarak da tanımlanan “Dejeneratif Vitreus” göz rahatsızlığı, lens ile retina arasında bulunan ve genç yaşlarda tamamen saydam olan vitreus sıvısının, göz yaş aldıkça bozularak şeklini ve sıvılaşma formunu kaybetmesi neticesi
Akıllı Mercekler Akıllı mıdır
Katarakt, göz içindeki doğal lensimizin saydamlığını yitirmesidir. Doğal lensimiz dışarıdan gelen ışıkların göz arkasına yani görme noktasına odaklanmasına yardımcı olur.
Vitrektomi nedir
Vitrektomi ameliyatının başarısı etkileyen faktörler; uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun tecrübesi ve uzmanlığı, ameliyatın tüm risk faktörlerinin önüne geçilerek nitelikli bir şekilde uygulanması ve ameliyat sonrasında göz bakımının nitelikli bir şekilde uygulanması gerekmektedir.
Katarakt Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir
Katarakt halk dilinde “perde” olarak bilinir. Gözdeki doğal merceğin saydamlığını kaybetmesidir. Göz içindeki saydam merceğin görevi, ışığı kırarak retina (gö...
Smile Lazer Nedir
Görme bozukluklarında 1990’lı yıllardan beri kullanılan, 2000’li yıllardan sonra ise bıçaksız olarak gerçekleştirilen lazer teknolojisi yönteminde gelinen son nokta olan ReLEx SMILE, Batıgöz tecrübesi ve kalitesiyle uygulanmaktadır.
Relex Smile Lazer
ReLEx SMILE ; Günümüzde 3. nesil lazer tedavisi olarak da tanımlanan ReLEx SMILE, miyopide (-10 numaraya kadar) ve astigmatta (-5 numaraya kadar)  cerrahi işlem gerektirmeden ( bıçaksız) , ağrısız, kapalı sistemle ( doku kaldırmadan) uygulanana bir yöntemdir.
Excimer Laser Tedavisi
Görme bozukluğunun derecesine göre, bilgisayar aracılığıyla programlanan Excimer Laser ışını ile gözün üzerindeki saydam kornea tabakasının yeniden şekillendirilerek doğru odaklama ve net görme sağlanır. Bu işlemlerin tamamına göz lazer ameliyatı denir.