Göz Hastalıkları

Çocuklar, her hastalıkta olabildiği gibi doğuştan gelen görme kusuru ile de doğabilirler ve her hastalıkta olduğu gibi göz hastalıklarının tedavisi için de erken tanı çok önemlidir. Genel kanı, bebeklerin 3-4 yaşına gelene kadar göz doktoruna gerek duymayacağı yönündedir. Oysa genetik kökenli ya da kaynağı farklı kimi göz kusurları erken fark edile
Miyop hastalığı genellikle kalıtsaldır ve 8-12 yaşları arasında ortaya çıkar. Özellikle yüksek miyopinin genetik olması yaygın görülen bir durumdur. Uzun zaman parlak ekranlara bakarak çalışmak (pc, tv, cep telefonu, tablet vs…) miyopi gelişimini hızlandırır.
Göze gelen ışınların tek bir noktada odaklanamaması olarak açıklanabilen astigmatizma, çoğunlukla korneadaki şekil bozukluğundan ileri gelmektedir. Kornea gözün en önündeki saydam tabakadır.
Vitreus, göz küresinin iç kısmını dolduran, jel kıvamında şeffaf bir dokudur. Göz hacminin yaklaşık üçte ikisini kaplar ve gözün anatomik şeklinin oluşmasına katkıda bulunur.
Zaman içinde veya aniden gözünüzün önünde görünmeye başlayan ufak koyu renk cisimcikler olarak ortaya çıkan; “Göz uçuşması” olarak da tanımlanan “Dejeneratif Vitreus” göz rahatsızlığı, lens ile retina arasında bulunan ve genç yaşlarda tamamen saydam olan vitreus sıvısının, göz yaş aldıkça bozularak şeklini ve sıvılaşma formunu kaybetmesi netic
PRESBYOND Lazerle Uyum Alanı tedavisinden Miyop, Hipermetrop, Astigmatlı ve hatta sadece yakın gözlük ihtiyacı olan presbiyopik hastalar gibi geniş bir hasta yelpazesi faydalanabilmektedir.
akıllı lens ameliyatı
Katarakt, göz içindeki doğal lensimizin saydamlığını yitirmesidir. Doğal lensimiz dışarıdan gelen ışıkların göz arkasına yani görme noktasına odaklanmasına yardımcı olur.
Sarı Nokta (Makula), retinanın belli bir bölgesinin adıdır ve bu bölgede görülen bozukluklara sarı nokta hastalığı adı verilmektedir.
Bu kişilerin retinalarında incelme ve bozulma alanlarının fazlaca bulunması, retina yırtılması görülme olasılığını arttırmaktadır.
Görme bozukluklarında 1990’lı yıllardan beri kullanılan, 2000’li yıllardan sonra ise bıçaksız olarak gerçekleştirilen lazer teknolojisi yönteminde gelinen son nokta olan ReLEx SMILE, Batıgöz tecrübesi ve kalitesiyle uygulanmaktadır.