Göz Tetkikleri

pakimetri
Gözümüzün en önünde bulunan, koruyucu kornea tabakasının kalınlığını ölçmek için pakimetri cihazından yararlanılır. Excimer Laser Ameliyatı öncesi ve Glokom hastalığının teşhisinde pakimetri yöntemi kullanılmaktadır.
Synoptophor
Synoptophor, şaşılık hastalığı için kullanılır.
Heidelberg Retinal Tomografi - HRT
Heidelberg retinal tomografisi (HRT) sayesinde, retina tabakasının arka kısmı ve maküla hasarları ayrıntılı olarak görüntülenebilmektedir.
Göz muayenesi sırasında normal muayene cihazları ile görülemeyen durumlarda, gözün arka segmentini görüntülemek için Ultrasonic ses dalgaları kullanılır.
IOL Master
IOL master, katarakt ameliyatında kullanılacak yapay lensin gücünü (derecesini) tam olarak ölçmek için kullanılmaktadır.
OCT Anjiyografisi (İlaçsız Göz Anjiyosu)
OCT Anjiyografisi , "İlaçsız Görüntülemede Yeni Nesil Teknoloji" olarak geçmektedir. Damar içerisinde hareket eden kırmızı kan hücrelerinin hareketi OCT-B taraması ile yakalanarak, görüntü haline getirilir.
Optik Kohorens Tomografi - OCT
OCT sayesinde, retina tabakası ince kesitler halinde incelenebilmekte ve özellikle Glokom tanı ve gelişimi takip edilebilmektedir.
Oto Refraktometre
Korneanın kırma kusurlarını ölçmeye yarayan cihazdır. Kornea üzerine gelen ışık ışınlarının kırılarak retina üzerine düşmesine refraksiyon denir.
Göz anjiyosu gözün arkasında bulunan retina ve koroid denilen tabakalardaki damar yapısını incelemeye yarayan bir tekniktir.
Bilgisayarlı Görme Alan Testi
Bilgisayarlı  görme alanı testi ile  gözün sadece odaklandığı merkez değil, kenarlarındaki alanında ölçülmesi sağlanır. Bilgisayarlı görme alanı testi, özellikle Glokom hastalığının erken teşhis ve takibinde en önemli tetkik aletlerinden birisidir.