Haberler

Organ Nakilli Çocuklar Batıgöz Altunizade’de Buluştu

Batıgöz Sağlık Grubu’nun ev sahipliğinde organ bağışı konusunda toplumsal farkındalığın yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla 23-25 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da Organ Nakilli Çocuk Kampı düzenlendi. Kampa Türkiye’nin dört bir yanından organ nakilli çocuklar katıldı. 
Daha önce böbrek, kalp ve kornea nakli olmuş çocuklar bu kamp ile aynı çatı altında buluşmuş oldu. İstanbul gezilerinin yanı sıra Akvaryum’da eğlenceli vakit geçiren çocuklar  birkaç gün de olsa hastalıklarını unutarak arkadaşlarıyla tatil yapmanın keyfini yaşadılar. 
Açılışını İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun yaptığı konferans Batıgöz Altunizade Şubesi’nde gerçekleştirildi. Batıgöz Sağlık Grubu Medikal Direktörü Prof. Dr. Ferda Çiftçi’nin moderatörlüğünü yaptığı konferansta katılımcı hekimler kendi alanlarındaki nakiller hakkında bilgilerini paylaştı. 
Türkiye’nin organ bağışı konusunda ilerlediğini belirten hekimler yine de bu oranın daha artması gerektiğinin altını çizdi.
Bu özel günde kendileri için hazırlanan alanda boyama etkinliği yapan miniklerimiz mutlu anılarla yaşadıkları şehirlere geri döndüler.