Sağlık Rehberi

Koronavirüs Covid-19 Antikor Testi ile, Bağışıklık Durumunuzu Öğrenin.

Covid-19 Antikor Testi Nedir?
Covid-19 Antikor Testi kanınızdaki antikor varlığını tespit eder. Antikor Testi bağışıklık sisteminizin, vücudunuzun hastalığa karşı savunmasının enfeksiyona tepki verip vermediğini görmenize imkan sağlar.

Neden Covid-19 Antikor Testi yaptırmalıyım?

Tüm dünyada etkisi hala devam eden Covid-19 salgınında hastalığın seyri bazı kişilerde çok ağır seyrederken bazılarında ise belirti bile göstermeden ilerlemektedir. Yapılan araştırmalara göre belirti göstermeden hastalığı geçirenlerin sayısı diğerlerine oranla çok daha fazladır. Bu kişiler hastalığı taşıdıklarından habersiz olarak rutşin yaşamda daha çok kişiye bulaştırıp, yayılmasını sağlayabilmektedir. Özellikle kalabalık yerlerde çalışan kişilerin bu testleri yaptırması hali hazırda hasta olup ama belirti göstermeyenleri ve bağışıklığı kazananların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Covid-19 Antikor Testi ne işe yarar?

Antikorlar hastalığı geçirmiş kişilerin test edilmesi ile kanında bulunabilir ve bu insanların enfeksiyona karşı bağışıklık cevabını gösterir. Antikor Test sonuçları özellikle az veya hiç belirti göstermeden atlatılmış enfeksiyonların tespiti açısından çok önemlidir. Test 24 saat gibi kısa bir sürede sonuçlanır.