Öne Çıkan Hizmetler

Göz Ultrasonografisi

Image

Göz Ultrasonografisi özellikle travmatik göz problemlerinde ihtiyaç duyulan bir tanı yöntemidir.
Ultrasonografi, ölçümlerde ses dalgalarının kullanılmasıdır. Kullanımı oldukça yaygındır ve çalışma prensibi ses dalgalarının yansımasına dayanır yani ses dalgaları taranacak dokuya gönderilir ve geri yansıyan ses dalgaları yine bu cihazla algılanarak resim haline dökülür. Bu resimlere bakılarak da dokudaki değişimler tespit edilir. Göz hastalıklarının tespitinde ise iki çeşit ultrasonografi kullanılır. İlkinde, gözde doğrudan göremediğimiz kısımlarında oluşan doku hasarlarının tespitinde kullanılır; retina yırtılması ya da dekolmanı, göz içi kanamaları, yabancı cisim batması, tümör ve iltihabı durumlarda faydalanılır.
İkincisinde ise özellikle katarakt ameliyatında kullanılacak doğru merceğin seçilmesi için göz küresinin büyüklüğünün, kornea kalınlığının, lens ve ön kamera kalınlığı ile vitreus dediğimiz göz içi sıvısının ortam genişliğinin ölçülmesinde faydalanılır. Göz içi mesafelerin doğru ve hassas ölçümünde kullanılır.

Düzenleme Tarihi: 27.06.2019

ONLINE RANDEVU

Sizi Arayalım

KVKK metnini okudum; randevu hatırlatma ve Batıgöz Sağlık Grubu hizmetleri hakkında bilgilendirilmek için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.