Tıbbi Branşlar

Dermatoloji (Cildiye)

Batıgöz Balçova Cerrahi Tıp Merkezi Dermatoloji Polikliniğimiz, deri, saç, tırnak, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgili hizmet vermektedir. 
Dermatoloji Bölümümüzde, kozmetik dermatolojik uygulamalar kapsamında kimyasal peeling, botoks, dolgu ve dermaroller gibi uygulamalar da gerçekleştirilmektedir.
Küçük girişimler gerektiren yüzeysel deri tümörleri, siğiller, et benlerinin tedavisi, kriyoterapi (sıvı nitrojen ile dondurma) ve elektrokoterizasyon işlemleri ileri teknoloji ürünü cihazlarla modern tasarlanmış müdahale odasında uygulanır.

Dermatoloji Polikliniğimizde sunduğumuz sağlık hizmetleri: 

• Kimyasal peeling, 
• Botox, 
• Derma Roller,
• Cilt bakımı
• Nevüs (ben) takibi
• Koterizasyon
• Kriyoterapi

Düzenleme Tarihi: 11.11.2019

Hekimlerimiz

Sağlık Rehberi

Sık Sorulan Sorular

Kişinin talebine göre sadece estetik amaçlı olabileceği gibi (kırışıklık artışı, alında ve kaş arasında oluşan sert çizgiler, kaz ayakları, dudak çevresinde oluşan çizgiler ve mimik bozuklukları gibi) farklı tedavilerde de uygulanır. Aşırı terleme, migren ağrıları, kas spazmlarının giderilmesi ve felçli hastalarda uygulanabilir. 
Tüm bedenimizi saran ve adeta kılıf işlevi gören cildimize, sağlıklı olması için düzenli bakım yapmak şarttır. Bu sebeple özellikle akne, leke, siyah nokta gibi cilt problemlerinde medikal cilt bakımı ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Medikal cilt bakımı ile gözenekler temizlenir, cilde oksijen sağlanarak parlak ve taze bir görünüm elde edilir, lenf drenaj ile toksinler atılır. Böylece cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Yapılacak işlem cildinizin yağlı, karma ya da kuru olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle önce cilt analizi yapılarak, uygun ürünler seçilir. Sonra ciltte biriken yağ, kir ve kozmetiklerden arınmak için peeling işlemi yapılır. Ölü derilerinden arınan cilt tonik ile dezenfekte edilir. Sonrasında cilt özel aparatlarla siyah nokta, biriken yağ bezeleri (komedon) ve kozmetiklerden temizlenir. Son olarak da cilt tipinize uygun dermokozmetik ürünler (serum ve çeşitli karışımlar) masajla uygulanarak işlem tamamlanır. Hem temizlenen hem de nem dengesine kavuşan cilt, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Yaklaşık 1.5 saat süren bu işlemin sadece problemli ciltlere değil, belli aralıklarla herkese uygulanması önerilir.
Cilt Kanseri en yaygın görülen kanser türlerinden biridir. Deri bütünlüğünün bozulması, şekil bozukluğu, renk değişikliği, çevreye yayılımı, kırmızılık ve şişlik, geçmeyen kaşıntı ve ağrı, lezyonların iyileşmeme ve kapanmama durumu cilt kanserine hazırlık işaretidir. İyi bir gözlem, dermoscopi ve biyopsi erken cilt kanseri teşhisinde önemi büyüktür.
Nevüs yani benler vücudumuzun herhangi bir yerinde oval ya da yuvarlak şekilli sıklıkla kahverengi olarak görülen, iyi huylu oluşumlardır. Cinsine, bulunduğu yere ve hekiminizin önerisine göre aralıklarla takip edilmelidir. 

Dermatolojide lezyonların tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili, pratik, uygulanması kolay, genellikle anesteziye ihtiyaç göstermeyen ekonomik bir yöntemdir. Kriyoterapi; sıvı azot kullanarak, vücuttaki hasarlı hücrelerin onarılmasını amaçlayan bir tedavi biçimidir. İyi huylu hücre büyümeleri, sinir sıkışması, siğiller, cilt kanseri, prostat kanseri gibi birçok problemin tedavisinde kullanılabilir. Jinekoloji alanında ise genital siğillerin ve rahim ağzı yaralarının yok edilmesinde etkin bir tedavi yöntemidir.